logo podpora

Potřebujete poradit? VOLEJTE: +420 377 240 488

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Co se vám bude hodit při rekonstrukci střechy?

Co se vám bude hodit při rekonstrukci střechy?Střecha dělá domov. Jestli se právě teď pouštíte do rekonstrukce střechy, zvolte pečlivě střešní krytinu i další klempířské prvky. Ty by k sobě měly optimálně pasovat. Jen tak vám střecha zajistí prvotřídní ochranu. Na co si dát při realizaci střechy pozor?

Každý, kdo má s rekonstrukcí střechy zkušenosti, ví, že vždy je lepší zvolit kompletní střešní systém od jednoho výrobce. Ten se stane zárukou, že střecha za jakýchkoli okolností splní svůj úkol – ochrání váš domov. Než se do realizace nové střechy pustíte, promyslete proto následující čtyři kroky.

Prozkoumejte stávající střechu

Na první pohled vidíte, že střešní krytina dosloužila. Jak je na tom ale krov? Je stabilní a funkční, nebo potřebuje také výměnu? Prozkoumejte ho – nejlépe s odborníkem. Posuďte také stávající střešní izolaci a další prvky.

Výběr střešní krytiny

Ačkoli záleží na všech prvcích střechy, myslete na to, že povětrnostním vlivům musí odolat zejména střešní krytina. Proto sáhněte po kvalitě. Dobrou práci odvedou pálené tašky nebo betonové tašky. Pokud je pro vás prioritou nízký rozpočet, můžete zvolit levnější plechovou střechu. Samotnou střešní krytinu pak vybírejte podle životnosti a odolnosti a také podle sklonu střechy.

K hlavním typům střešní krytiny patří:

  • Asfaltové střešní krytiny, například od značky KVK Parabit.
  • Bitumenové krytiny, zejména od značky Onduline.
  • Pálené tašky, jež vyrábí například Tondach a Bramac.
  • Betonové tašky od značek KM Beta a Bramac.
  • Plechové krytiny, třeba od výrobců Balex Metal a COMAX.

Tip: Prohlédněte si jednotlivé střešní krytiny, jejich výhody a nevýhody.

Odvětrávání a izolace střechy

Pečlivě zvažte parametry střechy. Zamyslete se, jak budete řešit odvětrávání, zda zajistíte prosvětlení střechy, kde budou umístěné tašky pro instalaci antény a podobně. Odvětrávání střechy je důležité, protože zamezí nadměrnému usazovaní vlhkosti ve střešním plášti, čím se sníží i riziko výskytu mechů a lišejníků. Odvětrávání zabrání přehřívání vzduchu v létě.

Důležitá je i střešní izolace. Doporučit můžeme zejména nadstřešní polyuretanovou izolaci Balex Metal nebo Bramac, s níž najednou vyřešíte zateplení i akustickou izolaci.

Dobrý řemeslník je nad zlato

Platí to u střech, platí to i u jiných řemeslných pracích – dobrý řemeslník je nutností. Poradí vám nejen s výběrem vhodné střešní krytiny, ale také s volbou všech dalších prvků a pochopitelně pro vás zajistí prvotřídní realizaci střechy, která vám bude sloužit dlouhé desítky let.

Přejeme vám šťastnu ruku při výběru střechy i řemeslníka. Rádi vám se vším poradíme – kontaktujte nás.