logo podpora

Potřebujete poradit? VOLEJTE: +420 377 240 488

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stavební materiál > Střešní krytiny

Střešní krytiny

Ve Stavebninách Libušín věříme, že střešní krytina dělá stavbu a že správná střecha nad hlavou je důležitá. Prodáváme různé střešní systémy od tradičních až po moderní materiály. V našich čtyřech prodejnách stavebnin v Plzni, ve Starém Plzenci, v Plasích a v Dobřanech si můžete vybrat ze širokého sortimentu střešních materiálů.

Od střešní krytiny po okap

Máme pro vás všechny typy střešní krytiny. V našem sortimentu jsou asfaltové a bitumenové krytiny, pálené tašky, betonové tašky, plechové i vláknocementové střešní krytiny. Najdete u nás rovněž klempířské prvky a ostatní příslušenství pro střechy.

Asfaltové střechy

Prodáváme dva typy asfaltových střech. Asfaltové pásy se používají nejen na střechy jako vodotěsná izolace, ale také na izolaci spodních staveb, hydroizolaci podlah a balkónů. Asfaltové šindele pak představují lehkou střešní krytinu, která se snadno pokládá, má minimální nároky na údržbu, odpuzuje vodu, snáší vysoké teplotní rozdíly. Modifikovaný asfalt (s přidáním SBS modifikátorů) propůjčuje šindelům několikanásobně vyšší životnost, než mívají šindele z oxidovaného asfaltu.

Bitumenové krytiny

Vyznačují se snadnou a rychlou instalací. Mají nízkou hmotnost (jen 3,5 kg na metr čtvereční) a malou šířku, takže se s nimi dobře manipuluje. K montáži bitumenové krytiny vám stačí kladivo a pila. Umístění bitumenových desek usnadňuje chytrá kotvící technologie. Využití najdou na jednoduchých stavbách (přístřešky a zahradní domky) i na průmyslových objektech. Krytiny z bitumenu jsou vodotěsné a mechanicky odolné.

Pálené tašky

Tradiční střešní krytina přináší na střechu odolnost, trvanlivost, barevnou stálost a životnost až 100 let bez údržby. Střešní pálené tašky, které prodáváme, jsou zpracované na vysoké řemeslné úrovni. Ušlechtilý přírodní materiál je zdravotně nezávadný a ohleduplný k životnímu prostředí. Díky moderním technologiím mají tašky hladký povrch, jsou odolné vůči usazování nečistot, odolávají kyselým dešťům i ptačímu trusu. Pálené tašky mají špičkovou mechanickou pevnost, jsou mrazuvzdorné, zvládnou rozmary počasí. Promyšlený systém dvojitého drážkování zabezpečí rychlý odvod vody ze střechy. Pokud na to přijde, jednotlivé pálené tašky se na střeše snadno vyměňují.

Betonové tašky

Vyrábí se z vysoce kvalitních surovin (písek, voda, portlandský cement a pigmenty oxidu železa). Vybírat můžete z různé povrchové úpravy betonových tašek – od přírodního povrchu přes standardní dvojitou povrchovou úpravu až po povrch s ochrannou vrstvou Protector. Novou technologií je pak STAR. Betonové tašky nabízíme v široké škále barev i profilů, které uspokojí ty nejnáročnější požadavky. Všechny střešní tašky z betonu jsou extrémně pevné, ekologické, snižují náklady při samotné pokládce, mají nadstandardní záruku.

Plechové krytiny

Vynikají nízkou hmotností, snadnou a rychlou montáží, dlouhou životností. Vybírat můžete ze širokého spektra barev, přičemž plechová krytina drží svoji barvu a lze ji stoprocentně recyklovat. Prodáváme i velkoformátové plechové krytiny pro šikmé střechy. Máme veškerý doplňkový sortiment, jako hydroizolační vrstvy nebo separační vrstvy, spojovací materiál, bezpečnostní prvky, sněhové zachytávače, nášlapy nebo okapové systémy.

Klempířské prvky

Prodáváme veškeré klempířské prvky pro realizaci střech. Mezi jinými to jsou vodotěsné a paropropustné membrány pro skládané střešní krytiny a obklady stěn, vruty pro montáž střešních krytin, těsnění, opravné barvy, sněhové zábrany a další.

Ostatní příslušenství pro střechy

Najdete u nás rovněž veškeré příslušenství pro střechy. Příkladem je modulový nerez držák s nosnou taškou stoupací plošiny, jenž tvoří technicky bezpečné řešení pro upevňovací soupravy fotovoltaických článků a podobně, dále je to třeba taška pro modulový držák, univerzální ocelový držák pro satelit, anténu a tak dále.

Značky, které dělají střechu

Víme, že na kvalitě střešní krytiny záleží, proto máme na skladě střešní materiály od předních výrobců a značek, jako je Bramac, Tondach, KM-Beta, Onduline, BalexMetal nebo COMAX. Při výběru střechy je důležitá hlavně dlouhá záruka, odolnost a trvanlivost. Proto prodáváme pouze kvalitní střešní krytiny. V jednotlivých kategoriích střech jsme pro vás připravili tyto prověřené výrobce střech:

  • Asfaltové střešní krytiny – KVK Parabit
  • Bitumenové krytiny – Onduline
  • Pálené tašky – Tondach a Bramac
  • Betonové tašky – KM Beta a Bramac
  • Plechové krytiny – Balex Metal a COMAX
  • Klempířské prvky – Bramac, Balex Metal

 

Hledáte střešní materiál pro vaši stavbu? Rádi vám vyhotovíme cenovou kalkulaci a výpočet spotřeby. Neváhejte nás kontaktovat.

Naši dodavatelé