logo podpora

Potřebujete poradit? VOLEJTE: +420 377 240 488

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak na betonovou dlažbu

Jak na betonovou dlažbuJak na betonovou dlažbu? S naším návodem ji zvládnete i vy!

Pořídili jste si betonovou dlažbu a chcete se pustit do pokládky? Prozradíme vám, jak povrch připravit, na co nezapomenout a jak postupovat, aby byl výsledek perfektní. Tady je návod.

Základem úspěchu je už samotný výběr betonové dlažby. Sáhněte po kvalitních výrobcích a zvolte dlažbu, která bude souznět s vaší představou – je rozdíl mezi dlažbou pro pochozí nebo pojezdové plochy. Prohlédnout si můžete naši aktuální nabídku. Pokud už dlažbu vybranou máte, můžete se rovnou pustit do práce.

Zpevnění betonované plochy

Každá plocha musí být před dlážděním zpevněna. Platí to i při pokládce betonové dlažby. Nezapomeňte, že každá dlážděná plocha musí být ohraničena zdí, obrubníky nebo palisádami – i v tomto případě můžete vybírat z široké nabídky betonových produktů.

Rozměrová zkouška před pokládkou

Než začnete s pokládkou, měli byste provést takzvanou rozměrovou zkoušku. Vyskládejte betonovou dlažbu na vyměřenou plochu nebo chodník, a to včetně spár ve vzdálenosti 2 až 5 mm. Vyhnete se tak pracnému dořezávání dlažby při samotné pokládce.

Instalace betonových palisád

Po vyměření se pusťte do založení obrubníků nebo betonových palisád. Ty se osazují do 8 až 10 cm vysokého betonového lože, jehož základem je zavlhlá betonová směs. Ze stejné směsi se provádí i betonové opěry (do jedné třetiny výšky obrubníku či palisády).

Podklad pro pokládku

Podklad rozhodne o výsledku, proto mu věnujte pozornost. Poté, co sejmete svrchní vrstvu půdy a plochu zhutníte, rozprostřete na ploše štěrk nebo štěrkodrť o tloušťce asi 10 až 15 centimetrů. Podkladovou vrstvu zhutněte vibrační deskou. Až poté položte poslední kladecí vrstvu, která se už nehutní, jen ji vyrovnejte latí.

Položení betonové dlažby

Betonovou dlažbu pak na podklad pokládejte z nejnižšího bodu, postupujte proti spádu dlážděné plochy. Dlažbu vyrovnávejte s pomocí provázku. Aby byly spáry rovné, pomozte si distančními mezerníky.

Finální práce na dlažbě

Hotovou betonovou dlažbu zapískujte, zameťte a zhutněte vibrační deskou. Poté znovu zapískujte a zameťte.

A je to!

Máte hotovo. Položili jste betonovou dlažbu, která vám bude sloužit dlouhé roky a vyžaduje jen minimální údržbu.