logo podpora

Potřebujete poradit? VOLEJTE: +420 377 240 488

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stavební materiál > Maltové směsi > Fasádní omítky (fasádní barvy)

Fasádní omítky (fasádní barvy)

Omítky rozhodují o finálním vzhledu staveb. Krom estetické funkce musí také odolat nepřízni počasí a ochránit cihly nebo tvárnice, abyste se doma vždy cítili dobře. Ve Stavebninách Libušín máme široký výběr omítek – zvolit můžete klasickou nebo kreativní omítku a dopřát si barvu, po jaké toužíte.

Fasádní omítka

Fasádní omítku si můžete představit jako tenkovrstvou strukturovanou omítku. Zrno omítky je zcela probarvené. Odstín si zvolíte podle vzorníku. Na podklad se fasádní omítka nanáší hladítkem. Podkladem je výztužná vrstva na zateplení nebo vyzrálá vnější vápenocementová omítka.

Fasádní barva

Fasádní barva je nátěr, který se nanáší válečkem nebo stříkáním. Nátěr se nanáší na vnější omítkové systémy nebo na renovované fasády. Důležité je dodržet technologické postupy, například podklad natřít penetrací.

Typy omítek

  • Pastovité omítky. Uplatní se hlavně při úpravě zateplovacích systémů. Tloušťka omítek je podle zrna od 1,5 do 3 mm. Vybírat můžete ze škrábané struktury (označované jako K) a rýhované struktury (označované jako R). Pastovité omítky se dále dělí na další typy: silikonové, silikátové, disperzní.
  • Prémiové fasádní omítky. Jsou odolnější vůči řasám, plísním a různým mikroorganismům. I zde můžete vybírat z celé řady odstínů, včetně intenzivních barev.
  • Samočistící omítka. Je odolná vůči znečištění a tvorbě řas. Fasáda zůstává dlouhodobě čistá, protože povrch je mikroskopicky hladký.
  • Hladké struktury. Jsou oblíbené a často spojované s architektonickým směrem – funkcionalismem. Vybírat můžete i z fasádních omítek, jež připomínají klasické štukové omítky.
  • Kreativní fasády. Propůjčí vaší stavbě neotřelí styl. Můžete do nich otisknout osobitost. Vybrat si lze ze struktur připomínajících beton či cihly, z hladkého nátěru nebo z nahrubo zahlazených struktur.

Vyberte si ve Stavebninách Libušín omítku, která si bude s vaší stavbou rozumět.