logo podpora

Potřebujete poradit? VOLEJTE: +420 377 240 488

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stavební materiál > Komínové systémy > Komínové systémy Schiedel > Keramické komíny Schiedel

Keramické komíny Schiedel

Zděné keramické komíny jsou vhodné pro novostavby i rekonstrukce. Skládají se z keramických tvárnic, tepelné izolace a keramických vložek, klasických nebo z vysoce odolné izostatické keramiky. Jejich montáž je jednoduchá montáž dle přehledného obrázkového návodu a jsou součástí hrubé stavby domu. Dle zvoleného paliva a typu spotřebiče je na výběr několik typů:

 

Schiedel ABSOLUT

 

Dvouvrstvý komín s integrovanou tepelnou izolací a s izostatickou vložkou o délce až 133 cm, bez zadního odvětrání, široké příslušenství pro Blower door test, jediný certifikovaný komín pro pasivní domy, univerzální použití.

 

Schiedel UNI SMART

 

NOVINKA v sortimentu, těsný třísložkový komín bez zadního odvětrání, s přívodem vzduchu mezerou mezi tvárnicí a tepelně izolovanou izostatickou keramickou vložkou. Vhodný pro spotřebiče nezávislé na vzduchu v místnosti na pevná paliva.

 

Schiedel KOMBIGAS

 

Komínový systém umožňující odvod spalin od kondenzačních spotřebičů v kombinaci s pevnými palivy. Komínová tvárnice je rozdělena na tři samostatné části. Pro komínový průduch pro pevná paliva (izostatická vložka), pro plyn (nerezová vložka) a pro vedení dalších instalací.

 

Schiedel UNI ADVANCED

 

Třísložkový komínový systém se zadním odvětráním, komínová tvárnice s broušenou ložnou spárou, izostatická keramická vložka. Vhodný pro odvod spalin od běžných spotřebičů na pevná, kapalná a plynná paliva.

 

Schiedel STABIL

 

Třísložkový komínový systém se zadním odvětráním, betonová komínová tvárnice a klasická keramická vložka. Zvlášť vhodný pro pevná paliva a občasné topení.

 

Ke všem typům keramických komínů je v nabídce široké portfolio příslušenství, jako jsou například napojovací díly či různé varianty ukončení nad střešní krytinou.